Blog Thumbnail

Viss Par Dermal Pīrsingiem

Ienirsti Surface Dermal Pīrsingu Pasaulē: Viss, Kas Tev Jāzina

Pēdējos gados ļoti populārs ir kļuvis mikrodermāls, kuru dēvē arī par dermālo pīrsingu vai viena punkta pīrsingu (single-point piercing). Tu vari nēsāt mikrodermāla enkuriņus (dermal anchor) dažādās ķermeņa daļās, kurās ir plakana virsma, piemēram, uz krūškurvja, ap acīm un ausīm, kā arī uz rokām.

Ar mikrodermālu iespējas ir neierobežotas.

Atšķirībā no citu veidu pīrsingiem, mikrodermāla rotaslietu veido detaļa, kura tiek ievietota zem ādas. Tai ir arī nomaināms dekoratīvais elements - uzgalis. Zem ādas esošā detaļa var būt diskveida enkuriņa pamatne (round base anchor) vai arī pēdiņas tipa enkuriņa pamatne (flat-footed anchor). Abi tiek ievietoti dažus milimetrus zem ādas. Abiem enkuriņiem ir vītņots stabiņš jeb stienītis, uz kura tiek uzskrūvēti skaistie uzgaļi.

Runājot par viena punkta pīrsingu, iespējams, ka esi dzirdējis par skin diver jeb ādas enkuriņu. Tas ir līdzīgs mikrodermāla enkuriņam, bet tā pamatnes daļa, kura atrodas zem ādas, ir ar smailu galu. Tomēr galvenā atšķirība ir tajā, ka tā ir viengabala rota, tāpēc tās uzgaļi nav nomaināmi.

Viss, Kas Tev Jāzina Par Dermal PīrsingiemViss, Kas Tev Jāzina Par Dermal Pīrsingiem

Kā notiek mikrodermāla caurduršana un ievietošana?

  • Vispirms Tev un pīrsingu meistaram ir jāizlemj tas, kurā ķermeņa vietā šāda veida pīrsings būs Tev vislabāk piemērots.
  • Kad būsiet vienojušies par precīzu pīrsinga vietu, pīrsingu meistars to dezinficēs un ar dobu adatu vai dermālo perforatoru (dermal punch) caurdurs ādu, zem tās izveidojot tukšu vietu jeb “kabatiņu”. Tajā ar tam paredzētu dermālā ievietošanas rīka (dermal anchor insertion tool) palīdzību tiks ievietota mikrodermāla enkuriņa pamatne.
  • Daži pīrsingu meistari izmanto parastu pīrsingu adatu; abas metodes ir pareizas. 
  • Visbeidzot tiks uzskrūvēts uzgalis.

Kāda veida rotaslietu uzgaļi ir pieejami mikrodermālam?

Attiecībā uz mikrodermālu uzgaļiem būtībā tikai Tava iztēle noteiks iespēju robežas, protams, tikmēr, kamēr uzgalim ir ārējā vītne. Mikrodermāla enkuriņa uzgaļa vītnes standarta biezums ir 1,2 mm. Tomēr, ja vēlies to dekorēt ar uzgali, kuram ir 1,6 mm bieza vītne, Tu vari izmantot pārveidotāju-vītni.

Paturi prātā, ka nav ieteicams nomainīt uzgali, līdz pīrsings nav pilnībā sadzijis. Ja to nomainīsi ātrāk, nekā vajadzētu, zem ādas esošā pamatne, ap kuru vēl nav apauguši audi, var izkustēties, radot nepatīkamas sekas.

Tikko kā pīrsings būs sadzijis, Tu vari izvēlēties nesāt zelta vai ķirurģiskā tērauda uzgaļus, kā arī no citiem materiāliem izgatavotus dekoratīvos elementus.

Kā man apkopt mikrodermālu?

Mikrodermāliem, salīdzinoši ar citu veidu pīrsingiem, var būt samērā ilgs dzīšanas laiks, kas var prasīt aptuveni 3 līdz 4 mēnešus, tāpēc attiecībā uz to ir jābūt ļoti uzmanīgam, kā arī pacietīgam. Svarīgi ir ievērot pīrsingu meistara sniegtos norādījumus un pīrsingam nepieskarties vairāk, nekā tas ir nepieciešams.

Ja uzgalis uz pīrsingu rada pārāk lielu spiedienu, Tu vari apsvērt iespēju izmantot pagarinātāju-vītni, kas palielinās attālumu starp ādu un dekoratīvo uzgali. Vēl viens risinājums ir parastā uzgaļa vietā izmantot stabiņa pagarinātāju, lai samazinātu uz ādu radīto spiedienu.

Blog Thumbnail
autors2
;